انجام پایان نامه ادبیات فارسی 2

آموزش انجام پایان نامه ادبیات فارسی

رشته زبان و ادبیات فارسی از قدیمی‌ترین رشته‌های دانشگاهی است که در دانشگاه‌ها و مراکز عالی تدریس می‌شود. این رشته جز زیرمجموعه‌ علوم انسانی است که از جمله رشته‌های پرطرفدار این مجموعه است/ که حتی علاوه بر ایران در دیگر کشورها و دانشگاه‌های معتبر دنیا مانند آکسفورد و هاروارد و دانشگاه‌های ایالت اآیریزونا، نیویورک، بوستون و غیره هم تدریس می‌شود. وسعت حوزه‌های موضوعی برای انجام پایان نامه ادبیات فارسی از جذابیت‌های این رشته می‌باشد.

در رشته زبان و ادبیات فارسی با حافظ و مولانا و مثنوی‌اش به عرفان و تصوف می‌رسیم و با منطق و الطیر عطار هفت شهر عشق را می‌پیماییم. در خلال داستان‌ها و نقد آن‌ها می‌توانیم به جامعه‌شناسی آن زمان هم اشراف پیدا کنیم و با نگاهی به نظریه‌ها و قصه‌های روانشناس‌هایی مانند فروید، می‌توانیم به دنیای روانشناسی سفر کنیم. و در خلال اسطوره‌ها به یونان و روم می‌رسیم. همچنین به واسطه اشعار نظامی با خسرو و شیرین و لیلی و مجنون هم آشنا می‌شویم.

فارغ‌التحصیلان این رشته به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی علاوه بر کسب توانمندی‌های کافی در زمینه نویسندگی و نگارش با زمینه‌های دیگری از علوم آن زمان که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، مانند روان شناسی، جامعه شناسی و غیره هم آشنا می‌شوید. نوشتن و نگارش حتی برای افراد تحصیل کرده و دانشگاهی هم اصلا آسان نیست. استاد ابوالحسن نجفی در پیش‌گفتار اثر خود به نام غلط ننویسیم در خصوص نوشتن می‌گوید: سخت گفتن به فارسی برای کسانی که این زمان را از بچگی یاد گرفته‌اند، به ظاهر کار ساده‌ای است. ما به همان سادگی که نفس می‌کشیم، با دیگران صحبت می‌کنیم. اما نوشتن به فارسی اصلا کار ساده و آسانی نیست. کافی است قلم به دست بگیرید تا خودتان متوجه این موضوع بشوید. همچنین در روند انجام پایان نامه ادبیات فارسی این امر مشهود است. چرا که نوشتن و انجام پایان نامه ادبیات فارسی هم پیچیدگی‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. به همین علت انجام این پایان نامه به تسلط و تبحر کافی نیاز دارد.

بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی

تصور بیشتر مردم در خصوص بازار کار این رشته این است که این افراد تماما وارد سازمان آموزش و پرورش شده و به شغل معلمی مشغول می‌شوند. اما باید گفت که بازار کار هر رشته‌ای در وهله اول به توانایی‌ها و قابلیت‌های فرد بستگی دارد. مشاغلی که معمولا در رابطه با این رشته می‌توان از آن‌ها نام برد عبارتند از نویسندگی، خلق آثار ادبی و فرهنگی و فعالیت در چاپ و نشر، عضویت در هیات علمی دانشگاه‌ها و ناظر و منتقد ادبی، ویراستاری، اشتغال در کتابخانه‌ها و ثبت احوال و اسناد، فعالیت در مراکزی مانند شهرداری و استانداری و غیره.

آموزش انجام پایان نامه حسابداری

انجام پایان نامه ادبیات فارسی در همه گرایش‌ها

رشته زبان و ادبیات فارسی در کارشناسی مانند بسیاری از رشته‌های دیگری گرایش‌بندی ندارد. اما در مقاطع ارشد و دکتری گرایش‌های متعددی برای این رشته وجود دارد. همچنین باید بیان کرد که بیشتر فارغ‌التحصیلان این رشته فارسی محض خوانده‌اند یا هنگام انجام پایان نامه ادبیات فارسی این حوزه را انتخاب کرده‌اند.

بعضی از گرایش‌های مهم زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری عبارتند از نظریه و نقد ادبی، ادبیات پایداری، آموزش زبان فارسی، ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات عامه و غیره.

انجام پایان نامه ادبیات فارسی – ادبیات پایداری

رشته ادبیات پاردای (ادبیات جنگ) یک رشته نو و جدید است که با رویکردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ارزش و اعتبار به خصوصی کسب کرده است. فارغ‌التحصیلان این رشته پیرامون این ادبیات متعهد و ادبیات پارداری در سطح عالی به نشر و خلق آثاری در این زمینه می‌پردازند. به این ترتیب فرهنگ پاردای، مقاومت ایستادگی مقابل جامعه استبداد، از خود گذشتگی و ارزش‌های دفاع مقدس را ترویج می‌دهند. به این ترتیب وظیفه و مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام می‌دهند. در این رشته دانشجویان ادبیات مقاومت بعضی از کشورها مانند فلسطین، عراق، افغانستان و غیره را فرا می‌گیرند.

انجام پایان نامه ادبیات فارسی رشته نظریه و نقد ادبی

در این شاخه از رشته زبان و ادبیات فارسی که به دانش سنجش متن نیز شهرت دارد، تبیین و تفسیر متن، نوع نگرش و ساختار آن و نقد و تحلیل نظریه‌های ادبی و سیر تکاملی آن در جهان پرداخته می‌شود.

شیوه انجام پایان نامه ادبیات فارسی

انجام پایان نامه ادبیات فارسی در چهار یا پنج فصل انجام می‌شود که شامل موارد زیر است:

  • کلیات پایان نامه
  • مباحث نظری
  • آنالیز اطلاعات
  • نتیجه‌گیری و پیشنهادات

در فصل اول انجام پایان نامه ادبیات فارسی کلیات پایان نامه بررسی می‌شود. که شامل طرح پژوهشی است. این مباحث عبارتند از بیان مساله، سوالات اصلی و فرعی، فرضیات اهداف، قلمرو و پیشینه پژوهش و غیره. تمام این مباحث نیز ویترین کلی پایان نامه هستند.

فصل دوم انجام پایان نامه ادبیات فارسی که بنیان و کلیات نظری پایان نامه می‌باشد، شامل نظریه‌هایی است که پایان نامه بر اساس آن استوار شده است و تمام پایان نامه بر اساس آن انجام می‌شود.

فصل سوم پایان نامه ادبیات فارسی که مهم ترین قسمت پایان نامه است، آنالیز اطلاعات بر اساس فصل دوم یعنی نظریه‌های ارائه شده است.

فصل چهارم انجام پایان نامه ادبیات فارسی نتیجه‌گیری حاصل از پژوهش و ارائه پیشنهادات نویسنده می‌باشد.

البته این احتمال هم وجود دارد که پایان نامه یک فصل دیگر یا پیوست هم داشته باشد که به نسبت موضوع پایان نامه از هم متمایز هستند.

لوگو واتس اپ
لوگو تلگرام