انجام پایان نامه ارتباط تصویری 2

 آموزش انجام پایان نامه ارتباط تصویری

مشاوره انجام پایان نامه ارتباط تصویری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته و مطالبی که در راستای آموزش انجام این پایان نامه برای شما کاربرد دارند را بیان می‌کنیم.

مقوله هنر: بخشی فرهنگ هر جامعه پویا و غنی هنر است و قومیت ملی و اعتقادی و اجتماعی یک جامعه هم در آثار هنری آن جامعه به وضوح به چشم می‌آید. دوره کارشناسی ارشد و دکتری پژوهش هنر یکی از دوره‌های آموزشی است که هدف آن تشویق و ترغیب در مقوله هنر، رشد خلاقیت‌های هنری و ارتقا بینش هنری در فرهنگ اسلامی و تقویت حوزه‌های آموزش و پژوهش و تالیف و تصنیف در حوزه‌های هنری و مسیریابی و اصلاح حرکت‌های هنری می‌باشد.

امروزه با وجود صد زبان و پنج هزار گویش مختلف در دنیا نمی‌توان برای معرفی مراکز و مکان‌های مختلف از زبان نوشتاری استفاده کرد. چرا که گاهی اوقات واژه‌ها از گفتن بعضی مطالب قاصر هستند. برای بسیاری از اهداف استفاده از زبان تصویری بسیار مفیدتر و کاربردی‌تر است. شما با زبان تصویری و به کمک علائم و نشانه‌ها در هواپیماها، هتل‌ها، جاده‌ها و غیره می‌توانید خیلی سریع‌تر پیام‌تان را منتقل کنید.

البته نباید فکر کرد که زبان تصویری یا به عبارت دیگری ارتباط تصویری تنها به ساخت علائم و سمبل‌های تصویری محدود می‌شود. بلکه هنر ارتباط تصویری حیطه بسیار گسترده‌ای دارد. که از جمله آن می‌توان به نوشتن زیبای کلمات رسم منحنی و نمودارهای آماری، تهیه آگهی مطبوعاتی و پوستر، صفحه‌آرایی و ده‌ها مورد دیگر هم اشاره کرد. به زبان دیگر تمام طرح‌هایی که به وسیله چای قابل انتشار هستند، طرح گرافیکی می‌باشند.

هدف از تحصیل در رشته ارتباط تصویری | مشاوره انجام پایان نامه ارتباط تصویری

هدف این رشته این است که بتواند متخصصانی در زمینه امور تبلیغاتی و تجاری را روانه بازار کار کند. که در این میان تبلیغات فرهنگی شامل تصویرسازی کتب، ساخت پوستر، تبلیغات برای نشریات و جراید مانند صفحه‌آرایی و آگهی‌های مطبوعاتی می‌شود و. تبلیغات تجاری نیز شامل تبلیغات نمایشگاه‌های بازرگانی مانند غرفه‌سازی و غرفه‌آرایی یا تبلیغات برای کالاهای مختلف است. در ضمن ارتباط تصویری دارای شاخه‌های دیگری مانند آرم‌سازی، انیمیشن و طراحی راهنمای محیطی است.

مشاوره انجام پایان نامه ارتباط تصویری

بازار کار و آینده دانش آموختگان رشته ارتباط تصویری

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند با تهیه طرح‌های مختلف برای معرفی و ارائه یک موضوع مانند علامت و اطلاعات و اجرای انواع صفحه‌آرایی و طراحی نمایشگاه‌های هنری جهت معرفی آثار مختلف، آموزش هنر، طراحی و تصویرسازی جهت عنوان ادبی، داستان، سیاسی، اجتماعی و مانند آن، تبلیغات، در مراکزی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، مطبوعات و مراکز هنری و آتلیه‌های خصوصی مشغول به کار می‌شوند.

برای دانشجویی که دوره ارتباط تصویری را گذرانده است، فرصت‌های شغلی متعددی وجد دارد. برای مثال بخشی از کار او می‌تواند به تبلیغات اختصاص پیدا کند. درحالی که تبلیغات محدودیت خاصی ندارد. و می‌تواند شامل تبلیغ یک خودکار تا تبلیغ یک کالای فرهنگی مانند تئاتر یا سینما هم باشد. از طرفی تصویرسازی و طراحی روی جلد کتاب‌ها، صفحه‌آرایی مجلات و روزنامه‌ها و تهیه آرم و نشانه هم در حیطه کار یک متخصص ارتباط تصویری می‌گنجد.

در کل باید بگوییم که در ایران دو شاخه کلی کاری برای یک گرافیست وجود دارد که شامل چاپ و انتشارات یعنی طرحی که در نهایت چاپ و تولید انبوه می‌شود، مانند تصویرسازی کتاب، صفحه‌آرایی مجلات و روزنامه‌ها و تهیه پوستر و بروشور و دیگری گرافیک تلویزیونی است. یعنی گرافیست مشخص می‌کند که برای مثال مجری تلویزیون چه لباسی با چه رنگی بپوشد که هم جلوه خوبی داشته باشد و هم تفاوت رنگ فاحشی در گیرنده ایجاد نکند.

محورهای کلی انجام پایان نامه ارتباط تصویری

انجام پایان نامه ارتباط تصویری

ایجاد ارتباط از سال‌های اول پیدایش انسان‌های نخستین اولویت داشته است.  این ارتباط امروزه پیشرفت زیادی کرده است و به شکل‌های مختلف وجود دارد. یکی از این متدها به وجود آوردن ارتباط ا-به وسیله ارتباط تصویری است.

شما وقتی در خیابان راه می‌روید، تابلوهای زیادی از جمله تابلوهای راهنمایی و رانندگی، تابلوهای رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و غیره را می‌بینید. که با یک تصویر پیام خودشان را به شما می‌رسانند. شاید بتوان گفت که در بسیاری از موارد یک تصویر می‌تواند بهتر و سریع‌تر و کاراتر از هر راه دیگری پیام مورد نظر را به تمام مردم انتقال دهد.

رشته ارتباط تصویری به کمک ابزار و امکانات متعدد پیام را از طریق تصویر به مخاطب می‌رساند. به بیان دیگر کلیه طرح هایی که وسیله چاپ انتشار پیدا کرده و تعداد زیادی از آن‌ها ایجاد می‌شود، طرح گرافیکی هستند. یعنی یک طرح گرافیکی آمادگی انتظار وسیع برای انتقال پیام خودش را دارد.

رشته ارتباط تصویری برای آموزش در این حوزه در دانشگاه تشکیل شده است. و در دنیا هم به آن اهمیت زیادی داده می‌شود. درواقع هدف از این رشته این است که هنر گرافیک را به دانشجویان آموزش داده و توانایی آن‌ها را در انجام امور تبلیغاتی فرهنگی ارتقا دهد.

تبلیغات فرهنگی شامل تصویرسازی کتاب‌ها، ساخت پوستر، تبلیغات برای نشریه‌ها و جراید مانند صفحه‌آرایی و آگهی‌های مطبوعاتی می‌شود . تبلیغات تجاری شامل تبلیغات نمایشگاه‌های بازرگانی مانند غرفه‌سازی و غرفه آرایی مطبوعاتی یا تبلیغات محصولات مختلف است.

یک گرافیست باید در طراحی دست قوی داشته و به این کار هم علاقه زیادی داشته باشد. او باید با سایر رشته‌های هنری مانند عکاسی، چاپ، نقاشی، خوشنویسی، طراحی صنعتی و صنایع دستی هم آشنایی داشته باشد. تا بتواند درکارهای خودش از آن‌ها استفاده کند. همچنین علاوه بر رشته‌های هنری باید با علومی مانند جامعه‌شناسی، روانشناسی، بازاریابی و ادبیات هم آشنایی داشته باشد. چرا که یک پیام تبلیغاتی هنری باید با توجه به گروه مخاطب آن تولید شود. یعنی باید توجه کرد که مخاطب این پیام را از نظر فرهنگی، اقتصادی و تمایلات و علایق در چه سطحی می‌بیند.

پایگاه‌های علمی برای انجام پایان نامه ارتباط تصویری

مهم‌ترین و کاربردی‌ترین پایگاه‌های مقالات بر اساس تاثیرگذاری مقالات، سطح آن‌ها و تعداد ارجاعات در ادامه آمده‌اند.

Noormags:

این پایگاه علمی، یک مرجع عالی برای انجام پایان نامه رشته‌های هنری به خصوص رشته ارتباط تصویری می‌باشد.

novinlib:

این پایگاه هم یکی دیگر از بهترین مراجع برای مقالات محسوب می‌شود. که زمینه‌های متعدد رشته ارتباط تصویری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

لوگو واتس اپ
لوگو تلگرام