پایان نامه حسابداری مدیریت 2

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل

از زمان شکل‌گیری دولت‌ها در سطح جهان همیشه یکی از مشکلاتی که در دنیا وجود داشته است این بوده است که چطور باید روابط بین کشورها را تنظیم نمود. هر کشوری در دنیا به دنبال این است که بیشترین منافع را از منابع  و اراضی خودش داشته باشد. برای جلوگیری از تجاوز کشورهای دیگر و حتی جنگ و نزاع‌های بین کشورها لازم است که حقوق بین‌الملل حد و حدود بسیاری از مسائل را مشخص کند.

بعد از مدتی کشورهای دنیا متوجه شدند که جنگ شیوه چندان متمدنانه‌ای برای حفظ منابع نیست. و هزینه‌های زیادی را هم به آن‌ها تحمیل می‌کند. به همین علت تصمیم گرفتند که یک قانون همه‌گیر تعیین کنند که تمام کشورها بر اساس آن بتوانند حد و حدود خود را بدانند. حقوقی که بتواند روابط بن کشورهای مختلف را تنظیم کند، همان حقوق بین‌الملل است. حقوق بین‌الملل یکی از اصلی‌ترین گرایش‌های حقوق در جهان است که هدف آن این است که تواند روابط بین کشورها را تنظیم کرده و ترتیبی بدهد که استفاده از قدرت و زور و جنگ‌های بین کشوری آخرین راه چاره هر کشور باشد. یکی از اساسی‌ترین متدهای تنظیم روابط در حقوق بین‌الملل کنوانسیون‌ها، موافقت‌نامه‌ها و غیره هستند. که کشورها باید بتوانند با رضایت خودشان آن‌ها را بپذیرند. با نگاهی به آنچه که گفته شد، مهم‌ترین تعیین کننده‌های حقوق بین‌الملل خود کشورها هستند. اما بازیگران دیگری هم در مشخص کردن کم و زیاد این قوانین دست دارند. که خارج از کشورها هستند. این بازیگران خارجی درواقع سازمان حقوق بین‌الملل است. مهم‌ترین نمونه‌های این سازمان‌ها، سازمان ملل متحد می‌باشد. حقوق بین‌الملل از قدیم تاکنون یک ضعف اساسی داشته است و آن‌هم نداشتن ضمانت اجرایی شدن حقوق بین‌الملل بوده است. این امر ناشی از آن است که هر کشوری گذشته از وسعت جمعیت، منابع و سلاح‌هایی که دارد، شخصیت برابری داشته و به این ترتیب نمی‌توان انجام هیچ ضمانتی را به یک کشور تحمیل کرد. تنها راه درست برای پوشش دادن ضعف عدم ضمانت اجرایی در حقوق بین‌الملل این است که بتوان از قدرت اجتماعی کشورها استفاده نمود. برای مثال کشوری که قواعد بین‌الملل را زیر پا بگذارد، زیر نظر و تدابیر مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل، باید مجازات شود.

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه حقوق بین‌المللمشاوره و آموزش انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل

محورهای کلی انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل

رشته حقوق بین‌الملل زیرشاخه‌های زیادی دارد که همه این زیرشاخه‌ها در زمینه بین‌الملل و در روابط بین دولت‌ها کارساز می‌باشد. مهم‌ترین این گرایش‌ها عبارتند از:

  • انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل عمومی
  • انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل خصوصی
  • انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل حقوق دریاها
  • انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل حقوق فشا
  • انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل حقوق محیط زیست بین‌الملل
  • انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل حقوق بشر بین‌الملل
  • انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل حقوق بشر دوستانه بین‌الملل
  • روش تحقیق و انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل

با نگاهی به میزان اهمیت رشته حقوق بین‌الملل در همه کشورها، دانشگاه‌ها این رشته را به عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین رشته‌های حقوق تدریس می‌کنند. و هرساله هم  تعداد زیادی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند. فارغ‌التحصیلی در رشته حقوق بین‌الملل نیازمند ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری می‌باشد. پایان نامه‌های حقوق بین‌الملل در کلیه زیرشاخه‌های آن نیازمند تبحری خاص در نگارش هستند. چرا که نگارش این پایان نامه‌ها بدون توجه به اسناد بین‌الملل، معاهدات و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی حدودا غیر ممکن هستند. این امر باعث می‌شود که در گرایش حقوق بین‌الملل دانش زبان انگلیسی به وسیله دانشجویان این رشته به خوبی درک شود.

پایگاه‌های معتبر ارائه مقالات مرجع برای انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل

مهم‌ترین پایگاه‌های انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل در ادامه به نسبت سطح مقالات، تعداد ارجاعات و میزان تاثیرگذاری‌ آن‌ها ذکر شده‌اند.

مگیران: یکی دیگر از منابع فارسی انجام پایان نامه حقوق خصوصی مگیران است که منبع بزرگی از مقالات مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

سیویلیکا: یکی از مهم‌ترین تارنماهای ایرانی که در انجام پایان نامه حقوق به شما کمک می‌کند، سیویلیکا است. این پایگاه هم مقالات کامل و خوبی برای تمام گرایش‌های رشته حقوق دارد.

Hein Online: یکی از بهترین منابع بین‌المللی گرایش حقوق، پایگاه اینترنتی Hein Online است. این پایگاه هم مقالات متعدد و پژوهش‌های زیادی در این زمینه دارد. این مقالات می‌توانند برای انجام پایان نامه حقوق بسیار مفید باشند.

ومگز: این پایگاه دارای تعداد زیادی از مقالات در رشته حقوق است که می‌تواند برای دانشجویان این رشته کاربرد زیادی داشته باشد.

نحوه انجام پایان نامه حقوق بین الملل

پایان نامه‌های گرایش‌های حقوق بین الملل معمولا 5 فصل دارد. فصل اول همه پروژه‌ها در گرایش حقوق خصوصی در زمینه کلیات پژوهش‌ها انجام می‌شود. در این فصل باید به مباحثی مانند بیان مسئله، ادبیات پژوهش، سوالات، فرضیه‌ها، اهداف و روش تحقیق پرداخت. فصل دوم شامل مفاهیم پژوهش است و فصل سوم و چهارم هم پژوهش‌های حقوق خصوصی به مطالب اصلی و درون مایه پایان نامه می‌پردازد. در این دو فصل در واقع پژوهشگر به دنبال پاسخگویی به سوالات و فرضیات اساسی است. در آخر هم در فصل پنجم نتیجه گیری و جمع بندی و ارائه پیشنهادات ارائه می‌شوند.

لوگو واتس اپ
لوگو تلگرام