آموزش انجام پایان نامه حقوق 3

آموزش انجام پایان نامه حقوق

رشته حقوق یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های علوم انسانی است که گرایش‌های مختلفی هم دارد. این رشته تلاش می‌کند تا عدالت را در جوامع بشری ایجاد کند و با به وجود آوردن رویه‌های مشخص به تنظیم روابط قوی دولتی با هم و قوای دولتی در برابر مردم بپردازد.

آموزش انجام پایان نامه حقوق در تمام گرایش‌ها

رشته حقوق گرایش‌های متعددی دارد که نیازمند آموزش برای انجام پایان نامه‌ها هستند. مهم‌ترین این گرایش‌ها در ادامه شرح داده می‌شود.

انجام پایان نامه حقوق عمومی

گرایش حقوق عمومی در کارشناسی ارشد حقوق به آنالیز و مطالعه روابط بین اشخاص حقیقی و حقوقی و دولت هر جامعه می‌پردازد. حدود و ثغور کارها حاکمیت عمومی، مفهوم قدرت و حاکمیت، نحوه جلوگیری از ضایع شدن حقوق افراد از مبحث‌های وسیع این گرایش‌ها می‌باشد.

 

انجام پایان نامه حقوق خصوصی

حقوق خصوصی از قدیمی‌ترین گرایش‌های کارشناسی ارشد حقوق است. و ساده‌ترین تعریف آن هم همین است که این شاخه از حقوق برای تنظیم روابط بین فردی استفاده می‌کند. گرایش حقوق خصوصی در کارشناسی ارشد حقوق، درواقع مادر محسوب شده و کار ان تنظیم روابط بین افراد جامعه با همدیگر است. دولت در آن نقش قابل توجهی دارد. این شاخه حقوق مباحث مدنی، آیین دادرسی مدنی، قواعد فقه و اصول فقه، حقوق مدنی، حقوق تجاری و متون فقه را بیان می‌کند.

انجام پایان نامه حقوق بشر

حقوق بشر یک علم نوین و بین رشته‌ای است که در عرصه جهانی وجود دارد. و با فلسفه و جامعه‌شناسی سر و کار دارد. درسال‌های اخیر هم به خاطر کافی نبودن مبانی حقوق صرف و روابط اجتماعی داخلی و بین‌المللی بسز یافته‌اند.

موضوعاتی مانند نقد مبانی فلسفی حقوق بشر، حقوق همبستگی، انسان شناسی، حقوق مدنی سیاسی، حقوق اقتصادی اجتماعی فرهنگی، عدالت قضایی، حقوق بشردوستانه بین‌الملل و حقوق بشر در اسلام از موضوعات گرایش حقوق بشر در مقطع کارشناسی ارشد است.

انجام پایان نامه حقوق تجارت بین‌الملل در خصوص این گرایش شاید اصلی‌ترین حرفی که می‌توان گفت این است که آینده‌دارترین و همچنین سخت‌ترین گرایش رشته حقوق همین گرایش حقوق تجارت بین‌الملل است. این گرایش قواعد حاکم بر مبادلات تجاری میان اشخاص حقیقی و حقوقی را بررسی می‌کند و ویژگی‌های فرامرزی دارد.  موضوعاتی مانند حقوق حمل و نقل‌های بین‌المللی، شرکت‌های چند ملیتی، بیع بین‌المللی کالاها، حقوق انرژی و داوری‌های بین‌المللی، تعارضات قوانین ، سازمان تجارت جهانی و تجارت الکترونیک در این رشته بررسی می‌شوند. فقط شدید منابع مطالعاتی و نیروی انسانی متخصص در این عرضه باعث شده است که کار برای دانشجویان سخت‌تر شود. همچنین اشراف کامل بر زبان انگلیسی برای مطالعه منابع خارجی یکی از خصوصیاتی است که دانشجویان این گرایش باید داشته باشند.

انجام پایان نامه حقوق جزا و جرم شناسی

جرایم و مجازت‌ها کارهایی هستند که برای افرادی که نظم جامعه را به هم زده و قوانین را زیر پا گذاشته‌اند اجرا می‌شود. این گرایش درخصوص آیین دادرسی کیفری، حقوق کیفری بین‌المللی، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و کیفرشناسی یا شیوه مدیریت زندان‌ها است. دانشجویانی که قصد علم آموزش در رشته حقوق و جزا و جرم‌شناسی را داشته باشند، با مباحثی مانند روانشناسی روان‌پزشکی کیفری، جرم‌شناسی، جامعه شناسی جنایی، پلیس علمی یا کشف علمی جرایم و پزشکی قانونی هم آشنا شوند.

انجام پایان نامه حقوق مالکیت فکری

گرایش حقوق مالکیت فکری در مقطع کارشناسی ارشد حقوق یکی از شاخه‌های رشته حقوق خصوصی می‌باشد. موضوع این گرایش حمایت از حقوقی است که هر شخص به خاطر خلاقیت‌های فکری و ابداعات فردی خودش و نوآوری‌هایی که کرده است، دارد. دانشجویان رشته حقوق مالکیت فکری در طول تحصیل با حقوق مالکیت ادبی و هنری، حقوق علائم و نام‌های تجاری، کلیات حقوق مالکیت فکری، حقوق مالکیت صنعتی، حقوق انتقال تکنولوژی و دانش فنی حقوق رایانه و نرم‌افزارهای رایانه‌ای و تداخل قوانین آشنا می‌شوند.

آموزش انجام پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق بین‌الملل

حقوق بین‌الملل گرایشی از حقوق است که کار آن آنالیز و مطالعه اصول و تکالیف و حقوق حاکم بر رفتار میان کشوها و سازمان‌های مختلف بین‌المللی و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌باشد. دانشجویان این گرایش در مقطع کارشناس ارشد با حقوق بین‌المللی اسلامی، مسئولیت مدنی و متدهای مسالمت‌آمیز حل مشکلات و اختلافات بین‌المللی، حقوق سازمان‌های بین‌المللی، متون حقوقی به زمان خارجه و حقوق بین‌المللی خصوصی آشنا می‌شوند.

انجام پایان نامه گرایش حقوق محیط زیست

حقوق محیط زیست شامل حقوقی می‌باشد که کار آن مطالعه قواعد موجود در زمینه‌های محیط زیست است. و درواقع مرتبط با محیط زندگی انسان‌ها می‌باشد. این رشته قواعد و رفتاری که باعث لطمه خوردن توسط اشخاص به محیط زیست می‌شود را تنظیم می‌کنند.

انجام پایان نامه حقوق اقتصادی

رشته حقوق اقتصادی با آموزش اصول حاکم بر روابط بخش عمومی و خصوصی و اصول اقتصادی دید تازه‌ای را به وجود می‌آورد. که به وسیله آن می‌توان به ایجاد و تفسیر قواعد و قوانین حقوقی پرداخت. دانشجویان این رشته در طول دوره تحصیل با حقوق مالیاتی، حقوق تجارت بین‌المللی حقوق عمومی اقتصادی، تحلیل اقتصاد حقوق، حقوق جزای اقتصادی، حقوق شرکت‌های خارجی، حقوق بین‌الملل اقتصادی، حقوق بانگی، حقوق تجارت بین‌المللی و حقوق اسناد تجاری آشنا می‌شوند.

انجام پایان نامه حقوق خانواده

خانواده به عنوان بنیادی‌ترین واحد اجتماعی به عنوان یکی از شاخه‌های حقوق به حساب می‌آید. که کار آن تنظیم روابط بین فردی داخل خانواده می‌باشد. که برای این کار با توجه به قوانین اسلام و فقه و همچنین نگاهی به قوانین حقوق در کشورهای دیگر قوانین را فرا می‌گیرد.

انجام پایان نامه حقوق نفت و گاز

یکی از جدیدترین گرایش‌های حقوقی، گرایش حقوق نفت و گاز است که کار آن آنالیز و بررسی حقوق حاکم بر قراردادهای انرژی در سطح بالادستی و پایین دستی است. این گرایش جدید حقوقی در ایران به تازگی داوطلبان و علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده است که این امر هم باعث می‌شود عده زیادی به آموزش نحوه انجام پایان نامه حقوق گرایش حقوق نفت و گاز نیاز داشته باشند.

انجام پایان نامه حقوق ثبت

ثبت اسناد یکی از ضروریات زندگی می‌باشد که لزوم ایجاد گرایش حقوق ثبت را برای برطرف کردن ابهامات و شبهات و تربیت نیروی انسانی خبره در این رشته  را توجیه می‌کند. این گرایش نوپا هم امروزه علاقه‌مندان زیادی دارد.

پایگاه‌های معتبر علمی برای انجام پایان نامه حقوق در تمام گرایش‌ها

مهم‌ترین پایگاه‌های علمی که در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند را در ادامه به ترتیب سطح مقالات، میزان تاثیرگذاری و تعداد ارجاعات در ادامه ذکر می‌کنیم.

نورمگز: پایگاه نورنگز یک منبع کامل از مقالات متعدد رشته حقوق است که می‌تواند کمک زیادی به انجام پایان نامه حقوق بکند.

مگیران: یکی دیگر از منابع باارزش فارسی در زمینه مقالات حقوقی مگیران است. این پایگاه هم یک منبع بزرگ از مقالات در زمینه‌های متعدد را در اختیار شما قرار می‌دهد.

سیویلیکا: یکی از مهم‌ترین تارنماهای ایرانی که در انجام پایان نامه حقوق به شما کمک می‌کند، سیویلیکا است. این پایگاه هم مقالات کامل و خوبی برای تمام گرایش‌های رشته حقوق دارد.

Hein Online: یکی از بهترین منابع بین‌المللی گرایش حقوق، پایگاه اینترنتی Hein Online است. این پایگاه هم مقالات متعدد و پژوهش‌های زیادی در این زمینه دارد. این مقالات می‌توانند برای انجام پایان نامه حقوق بسیار مفید باشند.

نحوه انجام پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق در پنج فصل اجرا می‌شود

  • کلیات پایان نامه
  • مفاهیم و پیشینه پژوهش
  • پردازش موضوع اصلی پایان نامه
  • آنالیز موضوع
  • نتیجه‌گیری و پیشنهادات

آموزش انجام پایان نامه حقوق

در فصل اول این پایان نامه‌های حقوقی باید کلیات پژوهش و مواردی مانند سوالات، فرضیات، اهداف و متدها و پیشینه پژوهش بیان شود.

فصل دوم پایان نامه‌های حقوقی هم معمولا به بیان مفاهیم اصلی اختصاص می‌پردازد. در این فصل معمولا مفاهیم اساسی پژوهش آنالیز و بررسی می‌شوند. برای مثال اگر ما قصد اجرای یک پایان نامه در حوزه فرایند طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان را داشته باشید، در فصل دوم این پژوهش باید مفاهیمی مانند طلاق، طلاق توافقی، طلاق باین، طلاق رجعی، مهریه و غیره مطرح شوند.

در نهایت در فصل سوم از مطالعات به بیان و تحلیل موضوع اصلی تحقیق می‌پردازیم. در موضوع پیش گفته در صورتی که قصد داشته باشیم، پایان نامه‌ای در زمینه طلاق امامیه و حقوق انگلستان مطرح کمیم، این دو مورد را با هم مطالعه شده و مورد تطبیق واقع می‌هیم.

فصل چهارم در مطالعات حقوقی تا حدود زیادی دنباله‌رو فصل سوم است. در این فصل در موضوع پی گفته اگر بخواهیم اقدام به نگارش و انجام پایان نامه کنیم، باید به بررسی اصول ماهوی موجود در طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان بپردازیم.

در نهایت هم در فصل پنجم پژوهش‌های حقوقی نوبت به نتیجه‌گیری و جمع‌بندی و ارائه پیشنهادات می‌رسد. در این فصل معمولا تلاش می‌شود تا فرضیات پژوهش تایید یا رد شوند. در نهایت هم اگر پیشنهادی برای بهبود شرایط مربوطه وجود داشت، ارائه می‌شود.

لوگو واتس اپ
لوگو تلگرام