پایان-نامه-فناوری-اطلاعات-استفاده-از-فناوری-اطلاعات-در-میان-جوانان-1

آموزش انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات‌

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات روندی است که در آن تمام منابع مربوط به فناوری اطلاعات به نسبت اولویت‌ها و نیازهای سازمان اداره می‌شود. این مدیریت شامل منابع محسوس مانند شبکه، کامپیوتر و تجهیزات داده و همچنین منابع نامشهودی مانند نرم‌افزارها و داده‌های وسیع است. هدف اصلی این رشته این است که با کمک فناروری برای تولید ارزش اقدام کنند. برای رسیدن به این هدف برنامه‌ریزی‌های کسب و کار و فناوری باید در یک سطح قرار بگیرند. مدیریت فناوری اطلاعات با سیستم‌های اطلاعات مدیریت اطلاعات فرق دارد. و در ان به شیوه‌های مدیریتی که برای اتوماسیون یا پشتیبانی از تصمیم‌گیری انسانی متصل است،. اشاره می‌شود. مدیریت فناوری اطلاعات به کارهای مدیران وابسته به فناوری اطلاعات در سازمان‌ها دارد. سیستم‌های اطلاعات مدیریت بیشتر با ورود قوی به فاز تکنولوژی کسب و کار و سازمان روی جنبه‌های مختلف کسب و کار فوکوس کرده است.

معرفی رشته مدیریت فناوری اطلاعات

هدف اصلی از ایجاد این رشته در دوره کارشناسی ارشد، تربیت نیروی انسانی متخصص در سازمان‌های مختلف دولتی یا خصوصی و خدماتی است. در جهت آموزش متخصصین است که در زمینه‌های مربوط به فناوری اطلاعات در سازمان بتوانند در جهت تاکید بر نیازهای امروز و فردا مدیریت در جامعه تلاش کنند.

 آینده شغلی / انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات‌

فارغ‌التحصیلان این رشته با تسلط روی مباحث تئوری مدیریت و منابع انسانی همچنین با یادگیری تخصصی و آشنایی با دروس کامپیوتر و IT مهارت برقراری ارتباط با سطوح عملیانی و هدایت موسسات تولید کننده نرم‌افزار یا واحدهای نرم‌افزاری از سازمان‌های بزرگ را فرا می‌گیرد. متاسفانه به خاطر نبود تجربه کافی در فارغ‌التحصیلان این رشته در بازار کار در عمل به امور کارشناسی در واحدهای تحلیل‌گری در سیستم‌ها یا پشتیبانی از نرم‌افزارهای تولید شده گمارده می‌شوند . امور مدیریتی به آن‌ها واگذار نمی‌شود.

تاریخچه فناوری اطلاعات و ارتباطات

در پنجاه سال گذشته تحولات در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تغییرات عمده ای که در تمام زمینه‌ها به دنبال داشته است. انسان‌ها هم همیشه از فناوری استفاده کرده‌اند. زندگی بشر تماما سرشار از ابداع فناوری اطلاعات و ارتباطات است که از آن‌ها به عنوان فناوری‌های نوین یاد می‌شود و بیشترین تحول را هم در زندگی انسان ایجاد کرده‌اند.

فناوری چیست؟

فناوری رشته کاربردی شده از علم به وسیله بیان ابزار، متدها و مفاهیم موجود در حوزه علمی است.

اطلاعات چیست؟ / انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات‌

اطلاعات داده‌ای منظمی است که به فرمی قابل استفاده برای رسیدن به اهداف مشخص و یا در مسیر کاهش ناتوان بودن و اطمینان نداشتن برای کاهش ناآگاهی و نامعلوم بودن جنبه‌های متعدد یک تصمیم است.

فناوری اطلاعات چیست؟

فن‌آوری اطلاعات یک مجموعه از فن‌آوری‌های تولید شده بر پایه علم دیجیتال است که شامل همه مباحث تولید، تبادل، پردازش و ذخیره‌سازی، منتشر کردن و نمایش داده‌هاست.

ICT یا همان فناوری اطلاعات و ارتباطات درواقع فناوری را تعریف می‌کند که دسترسی به اطلاعات و داده ها را به وسیله ارتباطات ممکن می‌کند.

این ارتباطات شامل موارد زیر هستند

 • اینترنت
 • شبکه‌های بی‌سیم
 • تلفن همراه
 • سایر رسانه‌های ارتباطی دیگر

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات‌

تعریف‌های کامل فناوری اطلاعات / انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات‌

فناوری اطلاعات شاخه‌ای از فناوری است که به کمک سخت‌افزار، نرم‌افزار شبکه و مطالعه و کاربرد داده و اطلاعات و آنالیز آن در حوزه‌های ذخیره‌سازی و دستکاری، انتقال و مدیریت و کنترل ممکن می‌شود.

فناوری اطلاعات 4 جز اصلی دارد که شامل فرستنده، گیرنده، پیام و محیط ارتباطی است. هدف از برقراری ارتباط هم انتقال پیام به کمک محیط ارتباطی بین دو طرف است.

رشته مدیریت فناوری اطلاعات

رشته مدیریت فناوری اطلاعات در نظام آموزشی کشور تصویب شد و در سال 1380 اولین دوره دانشجویان را پذیرش نمود.

فناوری اطلاعات در مدیریت منابع انسانی / انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات‌

فناوری اطلاعات در بین رشته‌های مختلف علوم ارتباطات ارتباط برقرار کرده است. این رشته به عنوان یک واسطه از علوم روز دنیا استفاده می‌کند تا بتواند علوم دیتاهای کاربردی برای متخصصین، صنایع، سازمان‌ها را در کوتاه‌ترین زمان فراهم کند. استفاده درست از فناوری اطلاعات هم نه تنها آینده زندگی بشر را بهبود می‌دهد که تلاش دارد تا اشتباهاتی که فناوری قبلا مرتکب شده است را اصلاح کند.

در این بین مدیریت منابع انسانی به خاطر نقش مهمی که در سازمان‌ها دارد، به نوبه خود از این دگرگونی‌ها تاثیرپذیری دارد. به عبارت دیگر در سازمان‌ها بیشتر از هر چیزی عملکردهای مدیریتی انسانی با فناوری اطلاعات بهبود پیدا کرده است. به این ترتیب با آگاهی از نقش فناوری اطلاعات در عملکردهای مدیریت منابع انسانی و به وجود آوردن یک شبکه پویا می‌توانید یک کارکرد موثر انسانی ایجاد کنید.

 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • سیستم‌های چندرسانه‌ای
 • امنیت اطلاعات

دوره آموزشی مدیریت فناوری اطلاعات / انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات‌

دانشجویان لازم است به مباحث مدیریت اطلاعات علاقه داشته باشند تا بتوانند با موفقیت این دوره را پشت سر بگذارند. در مبحث مدیریت آگاهی از اصول و مبانی مدیریتی و مهارت‌های برنامه‌ریزی و آشنایی با سازمان و مفاهیم سازمانی و غیره در حوزه فنی، آشنایی با مفاهیم و اصول رایانه، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مدیریتی و پایه‌ای، کاربردهای کامپیوتر، سیستم‌های پایگاه‌های اطلاعاتی از پیش نیازهای اساسی برای موفقیت در دوره‌های مدیریت فناوری است.

یکی از مهم‌ترین عوامل جذب نیروی کار در بازار کار توجه به نیازهای جامعه دانشجویان ایران است. درحال حاضر خیلی از مراکز مانند مراکز آموزشی، بانک‌ها و ادارات درحال مدرن شدن و مجهز شدن به سیستم‌های کامپیوتر است. درنتیجه این مراکز به افرادی نیاز دارد که بتوانند از این سیستم‌ها نگهداری کرده و از آن‌ها پشتیبانی کنند.

اگرچه امنیت در محیط‌های کاری مدرن و مجهز به سیستم‌های کامپیوتری ممکن نیست اما می‌تواند با توجه به نیازهای تعریف شده و اهداف مجموعه یک سیستم امن برای کار در ادارات فراهم کرد.

تمرکز اصلی مدیریت فناوری اطلاعات روی این است که توسط تکنولوژی ارزش ایجاد شود. این نیازمند مطابقت پیدا کردن و استراتژی کسب و کار است. در حالی که ایجاد ارزش برای یک سازمان شامل مجموعه‌ای از رابطه‌های بین محیط داخلی و خارجی است. و تکنولوژی هم نقش بسیار مهمی در بهبود تمام زنجیره دارد. با وجود اینکه این بالا رفتن ارزش‌ها به کسب و کار و مدیریت تکنولوژی به همراه خلاقیت و همکاری تیمی پرانرژی نیاز دارد.

محورهای کلی انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

 • کسب و کار الکترونیک
 • مدیریت منابع اطلاعاتی
 • سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته
  مدیریت دانش

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات ساختارهای کسب و کار

یکی از جدیدترین گرایش‌هایی که به رشته مدیریت فناوری اطلاعات اضافه شده است، فناوری اطلاعات است که یک مجموعه از دروس مدیریتی و دروس مربوط به تکنولوژی نوین می‌باشد. از نگاه خیلی از مدیریت و کارشناسان آموزشی جهان امروز ما به رشته‌ای نیاز دارد که در آن فارغ‌التحسیلان برای مدیریت آموزش دیده باشند. و بتوانند برای سازمان خود به کمک تکنولوژی نوین کارایی و بهره‌وری بیشتری داشته باشند.

 • کسب و کار الکترونیک
 • خدمات الکترونیک
 • دولت الکتریکی
 • مدیریت زنجیره تامین
 • بازاریابی الکترونیگی
 • مسائل حقوق تجارت الکترونیکی
 • مدیریت روابط مشتری

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات گرایش ساختار مدیریت منابع اطلاعاتی

هدف از این رشته استفاده از مراحل و مهارت‌های مدیریتی مفید و کمک گرفتن از ابزار و فناوری مناسب در روند تولید و فراهم آوری، سازمان‌دهی و پردازش و اشاعه و استفاده از منابع اطلاعاتی درون و بیرون سازمانی برای رسیدن به اهداف و مقاصد سازمان است.

توسعه سیستم‌های اطلاعاتی

 • استفاده فناوری اطلاعات در سازمان و تاکید بر متدهای مدیریت پایگاه اطلاعات
 • استفاده از فناوری اطلاعات در سازمان و تاکید  بر متدهای ابعاد انسانی کنترل
 • استفاده از فناوری اطلاعات در سازمان و تاکید و متدهای فناوری اطلاعات
 • پشتیبانی فناوری اطلاعات از مدیریت دانش

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات ساختارهای سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته

هدف از این سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته آشنایی و توانایی توسعه سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته مانند سیستم‌های ماهر، سیستم‌های پشتیبانی تصمیم‌گیری، سیستم‌های اطلاعاتی استراتژیک و غیره در راستای کمک به متخصصان انسانی یا جایگزینی جزئی آن‌ها در زمینه‌های محدود تخصصی است.

 • توسعه سیستم‌های تصمیم‌یار
 • طراحی سیستم‌ سیستم‌های پشتیبانی تصمیم DSS
 • داده کاوی
 • درخت تصمیم
 • شبکه عصبی
 • شبکه بیزین

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات گرایش ساختارهای مدیریتی

مدیریت دانش به معنای در دسترس قرار دادن منظم دادها و اطلاعات علمی است. به طوری که این اطالاعات در زمان نیاز در اختیار افرادی که به آن نیاز دارند، قرار بگیرد. و آن‌ها بتوانند کارهای عادی‌‌شان را به کمک این اطلاعات با بازده و نتیجه بهتری انجام بدهند. این موضوع در سال‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است و از جمله گرایش‌های جدید این رشته می‌باشد.

 • استراتژی‌های مدیریت دانش
 • مدیریت دانش در سازمان‌ها
 • فرایندهای مدیریت ردانش
 • فناوری مدیرت دانش

نرم‌افزارهای مورد استفاده در انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات با نرم‌افزار MATLAB: نرم‌افزاری عالی برای برنامه‌نویسی و محاسبات در همه شاخه‌های رشته مدیریت فناوری اطلاعات.

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات با نرم‌افزار SPSS: نام یک مجموعه از نرم‌افزارهای رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری استفاده می‌شود. اس پی اس اس مخفف بسته آماری برای علوم اجتماعی می‌باشد. اس پس اس اس از جمله نرم‌افزارهایی است که برای آنالیزهای آماری در رشته مدیریت به صورت گسترده استفاده می‌شود.

انجام پایان نامه مدیرت فناوری اطلاعات با اپلیکیشن SPSS Modeler: SPSS Modeler هم نام یک گروه از نرم‌افزار است که کار آن آنالیزهای آماری به کمک اطلاعات کاوی می‌باشد.

پایگاه‌های معتبر علمی برای انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

مهم‌ترین پایگاه‌های مقالات رشته مدیریت فناوری اطلاعات بر اساس اثربخشی مقالات و تعداد ارجاعات آن‌ها به صورت زیر دسته بندی شده‌اند.

Emerald: این پایگاه علمی به انتشارات معروف امرالد تعلق دارد که حوزه‌های متعدد مدیرت، علوم انسانی و غیره را در برمی‌گیرد.

Science Direct: پایگاه الوزیر نیز یکی دیگر از مفیدترین منابع مقالات می‌باشد. که در حوزه‌های متعدد مدیریتی، علوم انسانی و غیره فعال است.

Springer: این پایگاه هم مانند الوزیر همه زمینه‌های علم را تحت پوشش قرار می‌دهد. به تازگی هم مقالات باکیفیتی در زمینه رشته مدیریت فناوری اطلاعات به آن اضافه شده است.

لوگو واتس اپ
لوگو تلگرام