انجام پایان نامه تقاشی

آموزش انجام پایان نامه نقاشی

تعریف نقاشی در ظاهر آسان و ساده به نظر می‌رسد. اما وقتی می‌خواهید این هنر را تعریف کنید، می‌بینید که این کار از توان واژه‌ها و جملات خارج است. چرا که اصلا هنر ورای تعریف و سخن است. و تاکنون هر کس آن را تعریف کرده تنها قسمت یا بخشی از آن را توضیح داده است و نتوانسته است وسعت این هنر را در قالب کلمات بگنجاند. و حقیقت و محتوا هنر را نادیده گرفته است. نقاشی هم یکی از هنرهای متداول و آشنا برای افراد است. تعریف کردن و توضیح دادن آن به این معناست که این هنر را در محدوده نظرات و عقاید خودتان بگنجانید و عظمت آن را نادیده بگیرید. به همین علت است که ما جرعت تعریف کردن و توضیح دادن هنر نقاشی را به خودمان نمی‌دهیم. بلکه سعی می‌کنیم تا جایی که در توانمان است، نگاهی گذرا و کوتاه به آن بیندازیم.

نقاشی نوعی بیان تصویری است. بیان محتوایی که نه به سخن و حرف و امکان ارائه آن است و نه با بیان‌های دیگر و نقاشی هنری است که می‌تواند به بیان واقعیت‌ها، شادی‌ها، رنج‌ها و دردها و ظلم‌ها و غیره کمک کند. و اصلا ویژگی هنر همین است. نقاشی هم به وسیله تصویر می‌تواند ما را در مسیر پیدا کرده چاره مشکلات و معضلات جامعه یاری دهد و به ایجاد نشاط و تلطیف روح کمک کند. نقاشی یک هنر پرمحتوا و درونی است که مخاطب را به سمت و سوی واقعیات بیرونی هدایت می‌کند/

در گذشته هر هنری که اثر از نقش و نقشینه در آن وجود داشت، زیرمجموعه‌ای از هنر نقاشی محسوب می‌شد. و هیچ محدودیتی برای نقاشی تعریف نشده بود. به همین علت نقش سفالینه‌ها و ظروف و نقش پرارچه و فرض، پرده و پشتی و کاشیکاری و تصویرگری کتاب، تذهیب، تشعیر و غیره همه در محدوده هنر نقاشی قلمداد می‌شوند. اما امروزه هنر نقاشی بسیارمحدود شده است و هنرهایی که نام برده شدند، هر کدام به عنوان یک هنر مستقل شناخته می شوند. و یا اینکه به جنبه‌های دیگر این هنرها توجه بیشتری می‌شود. استفاده از نقوش هم یک جنبه محدود را تشکیل می‌دهد. با این وجود می‌توان به صورت بین رشته‌ای به این نقش‌ها نگاه کرد.

محورهای کلی انجام چایان نامه نقاشی

رشته نقاشی را می‌توان در چهار محور اصلی دنبال نمود. نقاشی شرقی، نقاشی غرب، نقاشی کودک، نقاشی دیواری. که در هر یک از این محورها می‌توان مکاتب متعددی را شمرد. به علاوه عناوین بین رشته‌ای هم قسمتی از رشته نقاشی به حساب می‌ایند.

انجام پایان نامه نقاشی – نقاشی شرقی

  1. نقاشی شرق دور(چین، ژاپن)
  2. نقاشی هند(هندو، اسلامی)
  3. نقاشی ایران

قبل از اسلام

پس از اسلام(نگارگری)

انجام پایان نامه نقاشی : نقاشی غرب

  1. نقاشی در هنر باستان
  2. نقاشی در مکاتب هنر(از گوتیک تا هنر مدرن)

انجام پایان نامه نقاشی – نقاشی کودک

یکی از روش‌ها و ابزار کمک تربیتی کودکان که معمولا هم کمتر به آن‌ها توجه می‌شود، نقاشی است. رنگ و تصاویر بیشتر از هر چیز دیگری می‌تواند توجه بچه‌ها را به خودش جلب کند. در عین حال وسیله‌ای که بچه‌ها قبل از هر چیز می‌توانند به خلق آن بپردازند همین تصویر و نقاشی است. برای درک رنگ و تصویر کالی است که چشم‌تان را ببندید. و برای نقاشی کردن کودک کافی است که او دستش را در رنگ کرده و روی کاغذ با بوم یا هرچیزی که دم دستش است بکشد. نقاشی مهم ترین و در دسترس‌ترین وسیله برای آموزش کودک است.

آموزش انجام پایان نامه نقاشی

انجام پایان نامه نقاشی – نقاشی دیواری

هنر دیوار نگاری یا نقاشی دیواری از زمانی شروع شد که انسان نخستین روی دیوار غارها نقوشی را حک می‌کرد. زمانی که بشر خواست که روی دیوارها و درختان و غیره علامت‌گذاری کند، نقاشی دیوار اهمیت خودش را نشان داد. بر اساس تعاریف آکادمیک نقاشی دیواری نوعی دیوار نگاری است که به وسیله رنگ آمیزی گچ و آهک مرطوب و با رنگ‌های محلول در آب ایجاد می شود. این نقاشی دیواری فرسک نام دارد. اما امروزه دیوار نگاری با رنگ و قلم مخصوص روی دیوار سیمانی انجام می‌شود. و ضمنا طرح‌ها هم دیگر آن دیوار نوشته‌های ساده قبلی نیستند بلکه به طرح‌ها و تصاویر انتزاعی دوران معاصر رسیده‌اند. نقاشی دیواری یا دیوارنگاری بر ای ایرانی‌ها عنصر غریبی نیست. و در قدیم در ساختمان‌سازی ایرانی زیاد استفاده می‌شده است. برای مثال می‌توانید نگاهی به دیوارنگاری‌های عمارت عالی قاپو یا کاخ چهلستون بیندازید.

پایگاه‌های علمی معتبر برای انچام پایان نامه نقاشی

مهم‌ترین و کاربردی‌ترین پایگاه‌ها بر اساس سطح مقالات، میزان اثربخشی و تعداد ارجاعات به آن‌ها به ترتیب در ادامه ذکر می‌شوند.

Noormagz:

این پایگاه مرجع خوبی برای مقالات هنری به خصوص در رشته نقاشی می‌باشد.

novinlib:

این پایگاه هم یکی دیگر از کاربردی ترین منابع مقالات به حساب می‌آید. که زمینه‌های متعدد رشته نقاشی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

لوگو واتس اپ
لوگو تلگرام