انجام پایان نامه تقاشی 2

آموزش انجام پایان نامه هنر

هنر یک مجموعه از اثرات را مراحل پرورش انسان است که برای تاثیرگذاری روز احساسات و هوشیاری انسان‌ها یا به هدف انتقال یک معنا و مفهوم به وجود می‌آید. هنر توان و مهارت خلق زیبایی است. یکی از مهم‌ترین گرایش‌های هنر را می‌توان، هنر تجسمی شامل طراحی، نقاشی، تندیس گری، عکاسی و چاپ و هنرهای نمایشی شامل تئاتر و رقص و موسیقی و ادبیات و سینما و معماری دانست.

انجام پایان نامه هنرهای کاربردی

هنرهای مفید به هنرهایی گفته می‌شود که کارکرد و سودبخشی آن‌ها اهمیت زیادی دارد. این هنرها معمولا کاربردی هستند و در بسیاری از موارد وجود آن‌ها ضرورت یک صنعت و پیشه می‌باشد. مانند هنر طراحی خودرو، معماری و طراحی صنعتی

انجام پایان نامه هنرهای زیبا

هنرهای زیبا به هنرهایی گفته می‌شود که فقط برای زیبایی‌شان خلق می‌شوند و کاربرد و استفاده دیگری ندارند. هنرهایی مانند نقاشی، مجسمه‌سازی، رقص و موسیقی مشمول هنرهای زیبا هستند.

درحال حاضر کلمه هنر در زبان ما معناهای متفاوت‌تری نسبت به قدیم دارد. و منظور از آن خلق انسان‌ها در زمینه هنرهای زیباست. معنی این واژه امروزه مساوی با معنای هنرهای زیبا در زبان لاتین است. به طور سنتی هنرهای زیبا شامل 7 دسته هستند که در ادامه می‌خوانیم.

 • موسیقی
 • هنرهای ترسیمی، نقاشی، خطاطی، عکاسی و غیره
 • هنرهای دستی، مجسمه‌سازی، شیشه‌گری
 • معماری
 • ادبیات، شعر ، داستان، نمایشنامه، فیلمنامه و نثر
 • هنرهای نمایشی، سینما، تئاتر و غیره
 • رقص و حرکات نمایشی

آموزش انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هنر در تمام گرایش‌ها

انجام پایان نامه هنر رشته طراحی لباس

طراحی لباس علوم فنون، ابزار و اصول طراحی مورد نظر تولید طرح‌های فنی دقیق، طراحی اولیه، ترسیم فنی و مدل‌ها می‌باشد.

انجام پایان نامه هنر رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر

طراحی طلا و جواهر به کسی گفته می شود که با ادغام کردن هنر و علم زیورآلات را طراحی و خلق می‌کند.

انجام پایان نامه هنر رشته نقاشی

نقاشی، رسم یا نگارگری، هنری است که در آن رنگ در سطح نقش کاغذ یا بوم را ایفا می‌کند و اثر خلق می‌شود. کسی که این اثر را به وجود بیاورد، نقاش نام دارد. به خصوص وقتی که حرفه و هنر اصلی او نقاشی باشد.

نقاشی اصلی‌ترین شاخه هنر تجسمی است که سابقه‌ آن از زبان نوشتاری 6 بار بیشتر است. تعدادی از پژوهش‌گران معتقدند که اولین نقاشی‌هایی که در غارها پیدا شدند، نشان دادند که انسان‌ها با نقاشی انسان و شکار، آمادگی خودش را برای شکار اعلام می‌کرده است.

قدیمی‌ترین نقاشی‌ حدود 32000 سال پیش کشیده شده است که در گروته شاو فرانسه نگه‌داری می‌شود. این آثار به کمک افرای قرمز و رنگدانه‌های مشکی، حکاکی و رنگ ایجاد شده‌اند. و شامل تصویرهایی از اسب، شیر، کرگدن، ماموت، بوفالو هستند.

بیشتر آثار معروف و مشهور هنری مانند مونالیزا نقاشی به حساب می‌آیند. با این فرق که بعضی‌ها معتقدند که آثاری که به روش‌های غیرسنتی و غیرکلاسیک خلق شده‌اند، درواقع نقاشی نیستند. اما از نظر مفهومی هنرمندانی که از صدا ، نور، آتش‌بازی، چاپگرهای جوهرافشان، پیکسل‌های صفحه نمایشگر و حتی پاستیل یا مواد دیگر برای خلق آثارشان استفاده می‌کنند، با افرادی که از مواد سنتی و رنگ‌هایی که با زرده تخم مرغ ادغام می‌شده است، رنگ می‌ساختند، یکسان هستند. درنتیجه بیشتر کارهای هنری از این دست نقاشی گفته می‌شود. در مقایسه با نقاشی، طراحی، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه به کمک از فشار درآوردن یا حرکت ابزاری روی یک سطح است.

انجام پایان نامه هنر رشته طراحی صنعتی

طراحی صنعتی با ایجاد مفهوم‌های جدید در حیطه هنرهای مختلف زندگی بشر ارتباط دارد. طراحی برابر نهاده جایگزینی برای معادل لغت دیزاین است. آموزش طراحی صنعتی در ایران، یک به صورت یک گرایش اصلی با همین عنوان در دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

حرفه طراحی صنعتی، در پی انقلاب در اروپا و طبق مصنوع مورد استفاده مردم، به وسیله هنرمندان و پیشه‌وران به کمک روش‌های دستی و نه ماشینی و در ابعاد محدود تولید می‌شده است. با به وجود آمدن روش‌های تولید صنعتی ماشینی، در چهره مصنوعات هم تحول و تغییرات زیادی ایجاد شد. و مصنوعات دستی ظریف به مرور زمان کمرنگ شده و مصنوعات زمخت‌تر جای آن‌ها را گرفتند. که اثر هنری زیاد در ان دیده نمی‌شد. همه مصنوعات صنعتی بدون توجه به زیبایی و تنها برای ارضای نیازهای مختلف تولید می‌شدند. در چنین شرایطی هنرمندان دست‌ساز در مخالفت با پدید، خواهان طرد مصنوعات ماشینی و توجه بیشتر به مصنوعات دستی شدند. یک جنبش به رهبری ویلیام موریس به همین منظور ایجاد شد.

انجام پایان نامه هنر رشته عکاسی

عکاسی از نظر لغوی به معنای روش عکاسی و عکس‌برداری می‌باشد و به شغل عکاسی هم گفته می‌شود. این گرایش از هنر در بیشتر زبان‌های دنیا با نام قتوگرافی شناخته می‌شود. که شامل دو لغت یونانی به معنای فتو یعنی نور و گرافی به معنای ثبت است. بعد از توان فتوگرافی را نقش کردن نور هم تعریف نمود. عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر که دو مرحله دارد. ابتدا ایجاد تصویر با دوربین و ثبت آن روی فیلم یا گیرنده تصویر الکترونیکی و مرحله بعد ظاهر کردن تصویر پنهان از دوربین و ذخیره کردن آن، دریافت و ثبت نور روی یک سطح حساس به نور مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر سبب می‌شود که الگوهای نوری بازتاب شده و ساطع شده از وسایل روی یک سطح حساس به نور اثر بگذارد. و سبب شود تصاویر ثبت شوند. عکاسی شامل سه جهت‌گیری هنری، علمی و صنعتی است که شگل‌گری آن از یک پدیده علمی آغاز شده و بعد در صنعت پیشرفت پیدا کرد و به عنوان یک هنر پایدار شد.

آموزش انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هنر رشته مجسمه سازی

مجسمه سازی یا تندیس سازی یا پیکرتراشی هنر شکل دادن به اجسام هم نامیده می‌شود . می‌تواند با هر تکنیک و روش و در هر ابعادی انجام شود. به محصول این هنر هم مجسمه یا تندیس یا پیکره گفته می شود. هر پیکر سه بعدی که برای ایجاد یک مفهوم هنری به وجود می‌آید را تندیس می‌نامند. هر شکل دادنی پیکرتراشی نیست و باید در آن اثر بتوانید ردی از یک مفهوم را پیدا کنید.

در آنالیز گذشته مجسمه‌سازی در ایران مشخص می‌شود که ایرانیان بر خلاق کشش و تمایلی که به هنرهایی مانند منبت کاری، سنگ تراشی و غیره داشته‌اند، تمایلی به این رشته نشان نداده‌اند. و در این حرفه مهارت و تجربه زیادی کسب نکرده اند. این روند در دوره‌های تاریخی قبل از اسلام و دوره‌های اسلامی وجود داشته است.

انجام پایان نامه هنر رشته معماری

معماری ه سبک طراحی و شیوه چیدمان بناها و سایر سازه‌های فیزیکی است. معماری، هنر و فنون طراحی و ساختن ساختمان‌ها،  فضاهای شهری و سایر فضاهای داخلی و خارجی است که پاسخ همسانی به نیازهای زیباشناسانه می‌دهند. معماری شاخه جدانشدنی از مهندسی عمران است. اگرچه بیشتر ساختمان‌ها به طور کامل در حوزه کاری معماری هستند اما برخی از سازه‌ها و بنایای دیگر مانند یادمان‌ها، پل‌ها، کارخانجات و غیره هم وجود دارند که در یک مرز بین هنر معماری و مهندسی سازه قرار می‌گیرند.

انجام پایان نامه هنر رشته پژوهش هنر

پژوهش هنر یکی از گرایش‌های دوره ارشد یا دکتری این رشته است که در ایران برای ایجاد انگیزه و خلاقیت و توسعه هنر، بالندگی خلاقیت‌های هنری و بهبود فرهنگ اسلامی هنری به خصوص ارتقا زمینه‌های یادگیری و تحقیق و پژوهش و تالیف و تصنیف در زمینه‌های هنری و جهت‌دهی به حرکت‌های هنری جامعه اسلامی می‌باشد.

انجام پایان نامه هنر رشته فلسفه هنر

فلسفه هنر به آنالیز دلیل وهنر و اصول نظری و فلسفی آن می‌پردازد. بعضی از مبانی نظری به مبانی متافیزیکی و مابعدالطبیعی هنر اطلاق می‌شود. بشر همیشه به دنبال رسیدن به دلیل و ماهیت وجودی هنر برای شناخت خود و هستی بوده است. به همین دلیل است که وقتی بشر آثار هنری را می‌بیند، سوالاتی برایش پیش می‌اید که این همه زیبایی از کجا سرچشمه گرفته و چه جنبه‌هایی دارد.؟ طبقه‌بندی و دسته‌بندی برای ارزیابی آثار هنری چست؟ و بسیاری از پرسش‌های دیگری که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید.

گرایش فلسفه هنر در دانشگاه‌های ایران معمولا به بررسی و آنالیز نظری و تئوری بر اساس نظریات فیلسوفان برگی مانند هایدگر، کانت و غیره می‌پردازد. و در جستجوی معنا و تعاریف کامل‌تر از هنر می‌باشد. پیش نیاز تحصیل در این گرایش تسلط به هنر و علم فلسفه است.

انجام پایان نامه هنر رشته مرمت اشیا فرهنگی تاریخی

گرایش مرمت اشیا یکی از گرایش‌های هنر است که برای آماده کردن افراد برای این دانش، به دست آوردن تجربه و کارکرد علمی در راستای مرمت اشیا و آثار فرهنگی تاریخی راه‌اندازی شده است. به طوری که نگه‌داری، احیا و مرمیت علمی از این آثار هنری پیشبردی در راستای استقلال فرهنگی ایران است.

از این اهمیت که کشور ایران آثار وسیع در دوره‌های متعدد دارد، نگهداری و حفظ آثار بازمانده که نشان دهنده هویت اسلامی  تاریخی ایران است اقتضای متخصص و کارشناسان این حوزه را می‌طلبد. و این متخصصین هم باید آگاهی مورد نیاز از لحاظ مختلفی ماند هنری، تسلط لازم به اجرا و مواد تشکیل دهنده این آثار هنری و عوام موثر در واکنش‌گرای آن را داشته باشند. به دلیل تنوع و فراوانی جنس آثار، عموما کارشناسان در حوزه مورد علاقه و انتخابی خودشان کار می‌کنند.

انجام پایان نامه هنر رشته هنرهای اسلامی

هنرهای اسلامی به آنالیز هنرهای موجود در جامعه مسلمانان می‌پردازد. که بعضی از این آثار هنری با تعالیم اسلامی هم تناسب ندارند اما تاثیر زیادی در جامعه اسلامی و مسلمانان دارند.

هنر اسلامی یکی از اصلی‌ترین دوره‌های هنری و از تاثیرگذارترین نتایج در زمینه‌های هنری است که شامل هنرهای نقاشی، خوشنویسی، معماری و سرامیک و غیره است. این هنر بیشتر در پیرامون خلق زیبایی با نقش‌های انتزاعی و استفاده از حروف بوده است.

پایگاه‌های علمی برای انجام پایان نامه هنر

Wiley Online Library:

در این حوزه علمی شما به کتاب‌ها و نشریات موضوعی متعددی مانند کشاورزی، معماری، هنر، تجارت، و اقتصاد، شیمی، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، علوم زمین و زیست­ محیطی، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، ریاضیات، پزشکی، پرستاری، روانشناسی، علوم اجتماعی و دامپزشکی از انتشارات معروف وایلی دسترسی دارید.

Science Direct:

پایگاه الوزیر یکی دیگر از بهترین منابع مقالات است که در زمینه‌های متعدد علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی فعالیت می‌کند.

civilica:

این سایت به شما این امکان را می‌دهد که مستقیما به فراخوان کنفرانس‌ها، متن کامل مقالات منتشر شده در همایش‌ها؛ دسترسی به مقالات نشریات و امکان پرداخت آنلاین و قابلیت‌های دیگر را به شما می‌دهد.

Scopus:

یکی از بزرگترین پایگاه‌ها خلاصه نامه و نمایه نامه استنادی از متون تحقیقاتی تحت وب با کیفیت است.

نحوه انجام پایان نامه هنر

این پایان نامه شامل پنج فصل است که در ادامه می‌خوانید:

 • کلیات پایان نامه
 • مروری بر مطالب پیشین
 • روش شناسی تحقیق
 • تجزیه و تحلیل
 • نتیجه‌گیری و پیشنهادات

کلیات پایان نامه

این فصل از پایان نامه حالت توسعه یافته پروپوزال نگارش شده است. نحوه نگارش این فصل هم به این شکل است که در ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط با موضوعی که می‌خواهید برای ان پایان نامه بنویسید، فرضیه‌ها، اهداف و سوالات پیشنهادی مطرح می‌کنید. درگیر بخش‌های این فصل هم شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام آن و نوآوری‌های لازم برای انجام پایان نامه است. که با شرح و بسط بخش‌های متناظر با این مطالب در پروپوزال این بخش را می‌نویسیم. در آخر هم در قالب‌بندی به صورت خلاصه‌وار و در 5 یا 6 خط به معرفی اجمالی همه فصول پایان نامه می‌پردازیم.

مروری بر مطالب قبلی

در این فصل هم در ابتدا یک مقدمه کلی در مورد تاریخچه و مبحث هنری مورد نظر و زیرمجموعه‌های آن در تحقیقات و مقالات پیشین ارائه می‌دهیم. این مطالب می‌توانند شامل موضوعات فرعی دیگری مرتبط با پایان نامه باشند. این مطالب نگارش شده باید از دل مقالات انجام شده قبلی بلند شده باشد. نکته دیگری که باید به ان توجه داشته باشید این است که استفاده از مقالات به روز از پایگاه‌های معتبر دنیا در انجام پایان نامه هنر اهمیت زیادی دارد. بهتر است که بیشتر مقالات از ژورنال‌ها انتخاب شوند.

روش شناسی تحقیق

در این قسمت هم باید روش تحقیق و ابعاد هدف، محیط اجرا، استراتژی و مسیر اجرا، معرفی جامعه آماری، بیان تعداد نمونه و روش نمونه‌گیری، روش اجرا در جمع‌آوری اطلاعات، معرفی انواع روش‌های آماری مورد استفاده پایان نامه، آنالیز قابلیت اطمینان و اعتبار خلاصه مطالب ارائه شده در مسیر موضوع پایان نامه مطرح شوند. توجه داشته باشید که بیشتر از 95 درصد این بخش باید منحصرا مرتبط به نویسنده و ایده او باشد. به عبارت دیگر این بخش نباید تکراری و نزدیک به مقالات دیگر باشد.

تجزیه و تحلیل

در این فصل هم باید به آنالیز و تحلیل نتایج تحقیقات قبلی، معرفی محتوای فصل، توصیف اطلاعات به روش آمار توصیفی مانند جدول و نمودارهای توصیفی، خلاصه مطالب بپردازد.

نتیجه‌گیری و ارائه پیشنهادات

فصل آخر پایان نامه دو بخش اصلی دارد که در ابتدا باید نتیجه‌گیری را انجام دهید و در خصوص بحث مورد نظر پایان نامه صحبت کنید. سپس تجزیه و تحلیل حاصل از تحقیقات را انجام دهید. و در پاراگراف آخر نتایج را بیان کنیم. در قسمت پیشنهادات هم مواردی که به ارتقا و بهبود طرح پایان نامه کمک می‌کند، را بیان کنیم.

لوگو واتس اپ
لوگو تلگرام